اخبار سئو, دیجیتال مارکتینگ, سئو, گوگل

گوگل تایید می کند کیفیت مهمترین عامل در نمایه سازی است

کیفیت محتوا

کیفیت محتوا، مهم‌ترین عاملی است که بر تصمیم‌های فهرست‌سازی و خزیدن گوگل، در بحث در پادکست اخیر تأثیر می‌گذارد.

با توجه به بحث اخیر جان مولر و گری ایلیس از تیم روابط جستجوی گوگل، کیفیت یک عامل حیاتی است که تقریباً بر هر جنبه ای از جستجو تأثیر می گذارد.

در طول پادکست اخیر «جستجو در رکورد» ، این دو به نقش کیفیت در همه چیز از خزیدن و نمایه سازی گرفته تا رتبه بندی پرداختند.

در حالی که محتوای با کیفیت رتبه بالا را تضمین نمی کند، می تواند بر نحوه تعامل Google با یک سایت تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، این گفتگو افسانه های رایج سئو را از بین برد و روشن کرد که سایت های وابسته می توانند محتوای با کیفیت تولید کنند.

در اینجا نکات مهم آخرین قسمت پادکست آمده است.

کیفیت محتوا بر هر جنبه ای از جستجو تأثیر می گذارد

به گفته ایلیز، کیفیت عامل مهمی در تمام سیستم های جستجو است که بر همه چیز از نقشه سایت گرفته تا رتبه بندی تاثیر می گذارد.

ایلیز با تأکید بر گستردگی نقش کیفیت از نقشه سایت تا رتبه بندی توضیح داد: «کیفیت تقریباً بر هر کاری که سیستم های جستجو انجام می دهند تأثیر می گذارد.

این مکالمه نشان داد که زمان‌بندی خزیدن گوگل از سیگنال‌های با کیفیت برای اولویت‌بندی URLها برای خزیدن استفاده می‌کند. اگر گوگل بداند که X URL برای خزیدن از یک سایت دارد، سعی می کند یک لیست مرتب شده بر اساس کیفیت پیش بینی شده آن بسازد.

ایلیز توضیح می دهد که علاوه بر این، کیفیت یک عامل مهم در هنگام نمایه سازی تصمیمات است:

«مهمترین چیز کیفیت است. همیشه با کیفیته و من فکر می‌کنم از نظر بیرونی، مردم لزوماً نمی‌خواهند آن را باور کنند، اما کیفیت، این بزرگترین محرک برای بیشتر تصمیم‌های نمایه‌سازی و خزیدن است که ما می‌گیریم.»

پیشنهادی: آپدیت برگه خرید سرچ کنسول

کیفیت یک وب سایت می تواند بر روند خزیدن تأثیر بگذارد، حتی برای سایت های جدید. به عنوان مثال، اگر یک صفحه جدید از طریق نقشه سایت کشف شود، گوگل به کیفیت صفحه اصلی که قبلاً خزیده شده است نگاه می کند تا تصمیم بگیرد که آیا صفحه جدید را بخزد.

نقش کیفیت در رتبه بندی

در حالی که کیفیت بر نحوه خزیدن و نمایه سازی صفحات گوگل تأثیر می گذارد، لزوماً با رتبه های بالاتر برابری نمی کند.

ایلیز تصریح کرد که داشتن محتوای با کیفیت بالا به طور خودکار رتبه اول را در نتایج جستجوی گوگل تضمین نمی کند.

تنوع کیفیت در یک سایت

ایلیز توضیح داد که کیفیت می تواند مختص بخش های مختلف یک وب سایت باشد.

به عنوان مثال، اگر بخشی از یک سایت به طور مداوم محتوای با کیفیت بالا ارائه می کند، ممکن است با آن قسمت دیگری که به دلیل محتوای با کیفیت پایین شناخته می شود متفاوت رفتار شود.

از سوی دیگر، اگر بخش‌های خاصی از یک وب‌سایت به طور مداوم محتوای با کیفیت پایین ارائه می‌کنند، ممکن است این مناطق کمتر خزیده شوند.

محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) به عنوان نمونه ای ذکر شد که کیفیت آن می تواند متفاوت باشد. اگر الگویی از محتوای با کیفیت پایین‌تر در بخش UGC شناسایی شود، می‌تواند بر رفتار خزیدن Google برای آن بخش خاص از سایت تأثیر بگذارد.

توانایی بهبود کیفیت سایت

Illyes به شنوندگان اطمینان داد که می توانند کیفیت سایت خود را بهبود بخشند، حتی اگر قبلاً حاوی محتوای با کیفیت پایین باشد. او صاحبان سایت را تشویق می کند تا محتوای بی کیفیت را حذف کنند تا بقیه قسمت های سایت بهبود یابد.

حذف محتوای بی کیفیت می تواند درک گوگل از سایت را تقویت کند، که ممکن است بر نحوه خزیدن و فهرست بندی صفحات باقی مانده توسط گوگل تاثیر بگذارد.

پاک کردن باورهای غلط سئو

Illyes برخی از تصورات غلط رایج SEO را در طول بحث از بین برد.

برخلاف تصور رایج، محتوای تکراری همیشه مشکل ساز نیست، و تا زمانی که محتوای اطراف منحصر به فرد و ارزشمند باشد، لینک های وابسته مشکلی ندارند.

همین امر در مورد محتوای ترجمه شده نیز صدق می کند، اگرچه بررسی انسانی ترجمه های ماشینی به شدت توصیه می شود.

پیشنهادی: گوگل Gemini چیست؟

سایت های وابسته و کیفیت

در مورد سایت‌های وابسته، Illyes تاکید کرد که این فقط مربوط به پیوند وابسته نیست. کیفیت محتوای اطراف محصول به همان اندازه اهمیت دارد.

وی بیان می کند:

«اگر محصولی بررسی شود، عکس‌هایی گرفته شود و محتوای منحصربه‌فردی ایجاد شود، محتوای باکیفیت محسوب می‌شود.»

نتیجه

بهبود کیفیت کلی سایت می تواند تأثیر مثبتی بر نحوه خزیدن، نمایه سازی و درک گوگل از یک سایت داشته باشد. وقتی محتوای بی کیفیت حذف می شود، بقیه سایت ممکن است از آن بهره مند شوند.

در حالی که محتوای با کیفیت به تنهایی رتبه بالا را تضمین نمی کند، اختصاص منابع برای تولید محتوای ارزشمند و منحصر به فرد احتمالاً جایگاه سایت را در جستجو افزایش می دهد.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *